Leśne inspiracje w mieszkaniu

Żyjemy oderwani od natury. Cyfryzacja, pośpiech i konsumpcjonizm istnieją razem z nami. Niektórzy ratują się wyjeżdżając na weekend za miasto, inni oddają się lekturze w parku, bądź biegają. A gdyby tak zabrać naturę w sam środek hałaśliwego miasta?

Jeśli kochamy przyrodę i naturalne materiały styl leśny będzie idealnym rozwiązaniem. Charakteryzuje się naturalnością materiałów i ich prostotą. Wnętrze jest utrzymane w kolorystyce zieleni, bieli czy brązu. Ciekawym rozwiązaniem są stoliki pomocnicze i kawowe stylizowane na pnie drzew. Designerskie półki i regały są minimalistyczne i oszczędne w formie.

Pokój wielbiciela lasu unika plastiku i krzykliwych kolorów. Poduszki dekoracyjne są efektowne, miękkie, bądź wykonane z dużych splotów. Ciekawym rozwiązaniem jest fototapeta z nadrukiem drewna lub kamieni. Wszelkie korkowe podkładki na stół i ceramiczne kubki znajdują w tym wnętrzu swoje miejsce. Styl leśny pozwala odpocząć domownikowi. Design w mieszkaniu wpływa kojąco na samopoczucie i obniża stres. Podłoga w takim mieszkaniu może być wyłożona drewnem, ale jest to dość drogie rozwiązanie. Możemy zadowolić się panelami i umieścić na niej sznurkowe chodniki. Jeśli podłoże jest ładne, nie powinniśmy go mocno przykrywać. Taki wystrój mieszkania można łatwo modyfikować i zmieniać, szczególnie na skandynawski czy minimalistyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *