Grawerowanie laserem

Czym jest grawerowanie laserowe?

Grawerowanie laserowe to usługa, którą interesuje się bardzo wielu klientów. Metoda ta staje się coraz bardziej popularna – a między innymi dlatego, że jest niesamowicie dokładna i precyzyjna. Nawet najbardziej skomplikowany wzór czy obraz można teraz nanieść na wiele rodzajów powierzchni – papier, skórę, metal, drewno, szkło, ceramika, plexa…

Warto zaznaczyć, że grawer laserowy daje niemal 100% powtarzalność – co jest bardzo ważne dla kogoś kto potrzebuje kilkadziesiąt, a nawet kilkaset przedmiotów, które mają mieć idealny, identyczny grawer. Żadna inna metoda nie zagwarantuje takich rezultatów.

Grawery naniesione na różnego rodzaju przedmioty, są nie tylko bardzo estetyczne, ale przede wszystkim bardzo trwałe.

Grawerowanie laserem – dlaczego jest tak doskonałe?

Najczęściej wykonuje się grawery w metalu. Dlatego też chcemy opisać Wam pokrótce jak wygląda takie grawerowanie.

Proces laserowego grawerowania metalu polega na wypaleniu poprzez wiązkę lasera zewnętrznej warstwy danego przedmiotu – albo farby – w zależności od tego co będzie życzył sobie klient. Dlaczego grawerowanie laserem jest tak dokładne? Bo promień laserowy charakteryzuje się niesamowitą precyzją, tą metodą można grawerować nawet malutkie przedmioty. Oczywiście jak już wyżej wspomnieliśmy – grawery te są bardzo trwałe, są odporne na wszelakie czynniki zewnętrzne – promienie słoneczne, deszcz, śnieg… uszkodzenia mechaniczne.

Specjaliści uważają, że grawerowanie laserowe to najdoskonalszy sposób znakowania przedmiotów. Tak więc dany produkt z grawerem może okazać się świetnym pomysłem na prezent – dla klientów, kontrahentów czy partnerów biznesowych.

Szukając odpowiednich wykonawców laserowych grawerów dla siebie czy swojej firmy, polecamy odwiedzić stronę wycinamy.to

Swoim klientom, firma ma do zaoferowania takie usługi, jak: wycinanie i frezowanie CNC, wycinanie po obrysie, albo właśnie wycinanie i frezowanie laserem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *