Czym jest identyfikacja wizualna i do czego służy?

Identyfikacja wizualna to całokształt różnych symboli, które stosowane są przez wszystkie firmy (oczywiście każda firma ma inne symbole, logo, grafiki, kolorystykę). Są one stosowane po to, by firma „wpadała w oko”, by była rozpoznawalna na zewnątrz. Tak więc kolorystyka, logo a także różne inne elementy stają się niejako wyznacznikiem firmy na rynku. Na pewno każdy z Was kojarzy znaki graficzne marek na całym świecie. Kiedy tylko go zobaczymy, wiemy o jaką firmę chodzi, jakie usługi czy artykuły oferuje.

Kiedy już wiemy do czego służy identyfikacja wizualna firmy, warto sobie odpowiedzieć na pytanie, czy faktycznie jest ona tak potrzebna?

Czy identyfikacja wizualna firmy jest naprawdę tak bardzo istotna?

Załóżmy że… masz do wyboru wejście do dwóch sklepów z ubraniami. Jeden ma piękne logo, kolorową wystawę, rzucające się w oko, kolorowe manekiny i drugi – zwykła, szara wystawa z ułożonymi na półeczkach ubraniami… i to wszystko. Do którego sklepu wejdziesz?

No właśnie…

Dlatego też identyfikacja wizualna firmy jest naprawdę bardzo istotna. Poprawia ona pozycję firmy i wzmacnia jej konkurencyjność na rynku, który jak wiemy jest bardzo rozległy i wciąż się rozrasta. Jeśli chcecie zaistnieć na rynku – odpowiednia identyfikacja wizualna jest niemalże kluczowym elementem.

Warto na koniec artykułu, krótko podsumować dlaczego wręcz konieczne jest stworzenie systemu identyfikacji wizualnej dla swojej firmy?

1.Jasny przekaz – to najważniejszy element – to właśnie on będzie wyróżniał Twoją firmę na tle innych, a jak już wspomnieliśmy, konkurencja zawsze jest spora. W każdej branży.

2.Kolejną bardzo ważną kwestią jest komunikacja firmy z otoczeniem – z klientami, kontrahentami, współpracownikami… Komunikacja ta musi być naprawdę na jak najwyższym poziomie, po prostu – ma być skuteczna – a to ułatwi porządna identyfikacja wizualna firmy.

3.System identyfikacji wizualnej firmy zwiększa rozpoznawalność firmy na rynku – a bez tego, Twoja firma nie stanie się popularna, nie będzie przyciągać do siebie klientów – a co za tym idzie – nie będzie przynosiła Ci zysków.

Sprawdź ofertę kompleksowej identyfikacji wizualnej na https://www.oznakujbiuro.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *