Leczenie uzależnień – gdzie szukać pomocy?

Każdy kto boryka się z problemem uzależnień – od alkoholu, narkotyków, hazardu… może szukać pomocy w Ośrodkach terapii. Nie tylko osoby dotknięte uzależnieniem znajdą tam pomoc, ale również osoby z ich najbliższej rodziny – jeśli potrzebują one wsparcia.

Często bywa tak, że osoby chore boją się przyznać, że mają problem. Jednak kiedy już zechcą walczyć ze swoim problemem, zastanawiają się – jak to będzie? czy muszę przebywać długo w zamkniętym ośrodku? czy otrzymam fachową pomoc? Czy dam sobie radę? I co najważniejsze – czy nie stracę w tym czasie pracy?

Otóż. Terapia uzależnień nie zawsze wymaga przebywania w ośrodku zamkniętym – mimo, że większości właśnie tak się to kojarzy.

Są ośrodki, gdzie osoba uzależniona przebywa kilka godzin dziennie (np. właśnie po skończonej pracy) a także korzysta z wizyt w poradniach leczenia uzależnień.

Nie łatwo jest znaleźć dobry ośrodek terapii odwykowej, warto więc poszukać w sieci opinii i stron ośrodków, by dowiedzieć się o nich jak najwięcej.

W większości ośrodków leczy się takie uzależnienia jak: pracoholizm, lekomania, hazard, seksoholizm, alkoholizm, uzależnienia od Internetu.

Zaskoczeni?

Trzeba jednak zaznaczyć, że nie każdy ośrodek zajmuje się wszystkimi wymienionymi uzależnieniami. Znajdźcie w sieci ośrodek, który specjalizuje się w leczeniu Waszego typu uzależnienia.

Co robić, by móc rozpocząć terapię?

Są dwa wyjścia – udać się po skierowanie do swojego lekarza rodzinnego czy psychiatry (co jednak wiąże się z czasami i kilkumiesięcznym oczekiwaniem na wolne miejsce w ośrodku), bądź udać się do ośrodka terapii (jak w przypadku większości ośrodków prywatnych) i po prostu zapisać się na wizytę. Więcej na temat terapii przeczytacie na stronie ośrodka https://osrodek-terapii.com/

Całkowity czas trwania terapii może wydawać się faktycznie długi, ale kiedy już podejmiecie decyzję o leczeniu – warto poddać się pełnej terapii – i dokończyć ją.

Odzyskaj kontrolę nad swoim życiem, popraw jakość życia swojego, ale również życia swoich bliskich, którzy trwają w nałogu razem z Tobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *