Pierwsza wizyta u ginekologa w ciąży

Pierwsza ciąża wywołuje ogromny uśmiech, radość, ale również strach o zdrowie dziecka, niepewność… Kiedy udać się do ginekologa, jakie badania trzeba zrobić… Wszystkie odpowiedzi znajdziecie w tym artykule.

Najważniejszy jest wybór lekarza, który będzie prowadził Twoją ciążę. Odpowiedni sprzęt i podejście ginekologa do ciężarnej to ważna kwestia. Jeśli nie masz ginekologa, któremu chciała byś oddać do prowadzenia swoją ciążę, możesz go poszukać w sieci, bez wychodzenia z domu. Wpisując w wyszukiwarkę przykładowo: ginekolog Nowy Sącz – znajdziesz adresy ginekologów z tego miasta, a co najważniejsze – opinie na jego temat, opis sprzętu i wiele innych przydatnych informacji, które zostały umieszczone przez jego pacjentki. To na pewno pomoże Ci w wyborze odpowiedniego, najlepszego lekarza dla Ciebie i Twojego dziecka.

Na wizytę najlepiej udać się między 6 a 8 tygodniem od ostatniej miesiączki. To najlepszy czas na profesjonalne badania, które potwierdzą dwie kreski na teście ciążowym. Nie czekaj dłużej niż do 10 tygodnia ciąży, to ważne dla zdrowia Twojego i Twojego dziecka.

Badań, które powinnaś wykonać około 10 tygodnia ciąży jest naprawdę sporo, ale są konieczne. badanie morfologiczne krwi i określenie jej grupy, badanie stężenia glukozy, w kierunku kiły, nosicielstwa HIV i wirusowego zapalenia wątroby typu C, różyczki i toksoplazmozy; oczywiście ważne też będzie ogólne badanie moczu.

Pamiętaj też o odpowiedniej diecie (bez przesady oczywiście… ale pozbądź się alkoholu i papierosów. Wbrew temu co mawiają: nie jedz za dwóch…); zaopatrz się też w odpowiednie suplementy diety, zwłaszcza w kwas foliowy – kup go od razu kiedy dowiesz się, że jesteś w ciąży, nawet nie czekaj na pierwszą wizytę u ginekologa.

Wiarygodność testu ciążowego wynosi od 95 nawet do 99%, mimo to, ginekolog na pewno będzie chciał potwierdzić jego wynik. Istnieje na to kilka sposobów: badanie BetaHCG (badanie krwi), które na pewno zleci lekarz, badanie dopochwowe a także badanie USG brzucha. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *