Profesjonalne leczenie alergii

Na samym początku, należy zaznaczyć, że co 4 Polak choruje na alergie różnego typu. Oczywiście nigdy, pod żadnym pozorem, nie powinniśmy sięgać po leki przeciwalergiczne bez konsultacji z lekarzem. Mimo tego iż wiele preparatów jest dostępnych bez recepty ich stosowanie na własną rękę, może prowadzić do wielu groźnych działań niepożądanych.

Warto udać się do specjalisty, by ten dobrał odpowiednio leki. Specjaliści indywidualnie podchodzą do każdego pacjenta; po przeprowadzeniu szeregu badań, dążą do tego, by wybrać najodpowiedniejszą metodę podawania leków antyalergicznych – czy to donosowo, wziewnie, albo do worka spojówkowego czy na skórę. Możecie sprawdzić ofertę Małopolskiego Centrum Alergii http://www.allmedis.pl/

Rozróżnia się wiele rodzajów chorób alergicznych. Najczęściej występującymi są: choroby alergiczne dróg oddechowych, uczulenie na leki, alergia pokarmowa, anafilaksja (ostra forma reakcji alergicznej, która w skrajnych przypadkach, może nawet zakończyć się śmiercią…), a także choroby alergiczne skóry i alergia na użądlenia owadów.

Warto też wyjaśnić czym są alergeny, które wywołują chorobę alergiczną. Są to bowiem substancje, z którymi spotykamy się na co dzień. Mogą to być związki wytworzone przez człowieka, albo te pochodzenia naturalnego. Najczęstszymi alergenami są: roztocza kurzu domowego, jad owadów, niektóre leki, pokarmy, metale, sierść i pierze zwierząt domowych a także pleśń i pyłek kwiatowy jak i produkty tekstylne, futra i wyroby kosmetyczne czy środki czystości i chemikalia.

Podczas leczenia alergii, najważniejsze jest oczywiście unikanie kontaktów z alergenem. Nie zawsze jednak jest to możliwe… lekarze więc mogą przepisać odpowiednie leki, które będą hamować reakcję alergiczną – najczęściej są to leki antyhistaminowe. Można również stosować kortykosteroidy, leczą one zapalenia pochodzenia alergicznego.

Znajdź więc odpowiednią klinikę leczenia alergii dla siebie i walcz z chorobą, która nie raz jest naprawdę bardzo dokuczliwa i utrudnia codzienne funkcjonowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *